Moji rodiče bydlí v třípokojovém bytě, zatímco já a mé děti se tísníme v těsném jednopokojovém bytě. Mají také dům ve vesnici

Brzy se stanu potřetí matkou, ale zdá se, že z této zprávy máme radost jen já a můj manžel, protože ostatní příbuzní, babičky našich dětí, se o vlastní vnoučata a jejich pohodlný život prostě nestarají. Faktem je, že já, můj manžel a děti žijeme ve stísněném jednopokojovém bytě, zatímco naše babičky si užívají života ve vlastních domech a na pomoc svým jediným příbuzným ani nepomyslí. Jsem jediné dítě svých rodičů. Maminka s tatínkem žijí sami v třípokojovém bytě.

Ne, nemyslete si, že jsem nějaký ekologický fanatik, že nechám rodiče na ulici. Mají dům na venkově, kde žijí většinu roku, a do města se vracejí jen v zimě. Už jsem se snažil rodičům naznačit, že by nám mohli dát svůj byt na celý rok, ale oni začali hledat výmluvy, že venku je záchod, na topení jen kamna a není tam takový komfort jako ve městě. Řekněte mi, chtějí lidé ve stáří žít v paláci? Moje tchyně je úplně jiný příběh.

Nejspíš ani nezná jména svých vnoučat, protože dýchá na dceru a o syna se nestará, i když, všimněte si prosím, to syn z ní udělal babičku, ne dcera, které bude brzy třicet a nikdy se nevdá. Obecně, jak si jistě dokážete představit, náš příběh není zrovna nejlepší. Nikdy by mě nenapadlo, že v tomto věku zůstanu bez rodiny, sama proti svým problémům. Vždyť my s manželem nežádáme mnoho – jen svůj koutek, a to ne pro sebe, ale pro pohodlí našich dětí, vnoučat našich rodičů… Když si nemůžeme koupit byt pro sebe, znamená to, že zůstaneme bez něj? Kam se poděla příbuznost?

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts