Když si muž lehl do postele, zjistil, že vedle něj neleží jeho žena.

Mykolaji vždycky záviděli ženichové a dívky se za ním houfně rozbíhaly. Byl prvním chlapem ve vesnici, ale nastal čas jít na vojnu. Do té doby chodil se všemi děvčaty, ale nikdo mu nic neslíbil. Než odešel, narazil na jednu dívku, Olhu, která byla švadlenou, a požádal ji, aby mu ušila košili.

Olha nebyla žádná krasavice, ale byla to řemeslnice a velmi hospodárná dívka. Uplynul rok a Kolja se vrátil. Dospěl, stal se ještě vyšším a širším, ještě hezčím. Když jeho matka poznala svého syna, uspořádala oslavu. Jeho otec byl také šťastný, ale pak se začalo mluvit o svatbě a nastal čas se oženit. Kolja už měl práci jako řidič kamionu, takže si jen musel najít nevěstu.

Kolja si vzpomněl na všechny své přítelkyně a rozhodl se, která z nich na něj čekala a bude jeho ženou. Rozhodl se, že si vezme stejnou košili, ale ta mu byla v ramenou příliš malá a švy se hned rozpadly. Rozhodl se jít nejdřív za Oljou. Přišel do jejího ateliéru a ona seděla skromně u stroje, na nikoho se nedívala a pracovala dál.

Kolja si pomyslel, že Olja mu bude věrnou a klidnou ženou. Začali spolu chodit a o dva měsíce později se vzali. Všichni byli šťastní, včetně rodičů ženicha a nevěsty. Olja porodila dvě děti. A pak Kolja dostal nabídku, aby za velký honorář cestoval dálkovými lety, a souhlasil, protože teď měl děti, které musel živit.

Kolja odletěl a Olja si vzala práci domů, aby to s dětmi lépe zvládla. O půl měsíce později se její manžel vrátil z práce. Olja okamžitě začala prostírat stůl, zatímco si manžel hrál s dětmi. Kolja se najedl a šel rovnou spát, protože byl po tolika dnech unavený.

Samozřejmě se během večeře trochu napil, aby se uvolnil. Ulehl do postele a jeho žena ležela vedle něj. Kolja ji začal objímat, ale ona už spala. Kolja se divil, jak mohla tak rychle usnout. Ale dál svou ženu objímal. Pak uslyšel, jak Olja z vedlejšího pokoje křičí:

-“Kolo, kde jsi? Kolja vyskočil z postele, vystřízlivěl a bleskově opustil pokoj. – “Kdo spí u nás v pokoji?” Olja: “To je moje máma, je tu na pár dní, zapomněla jsem ti to říct. Kolja se okamžitě začervenal… bylo dobře, že mu žena zavolala včas.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts