Tchyně mě donutila podepsat předmanželskou smlouvu. Tady je její výsledek

Lída stála na mostě v parku a dívala se do vody. Bylo příjemné počasí a ona pozorovala, jak žluté listí nabírá vodu v řece. Šumění vody prý působí uklidňujícím dojmem.

Lída byla tak hluboko ve vodě, že si nevšimla, jak se naklonila přes zábradlí mostu. Kolem procházel muž, a když si všiml těhotné ženy stojící u mostu, okamžitě zpozorněl. “Měl bych jít k ní a odvést její pozornost, jinak nikdy nevíte, co se může stát.

-Zdravím tě. Musíte uznat, že dnes je tak krásné počasí. Vypadá to jako na podzim a na obloze není ani mráček. A je tak teplo, že ani nemusíš nosit bundu. -Ano, souhlasím. Počasí je dnes nádherné. -V tomhle počasí bys měl chodit ven častěji, ale už tak dlouho stojíš u vody, že ti bude zima a tvoje pozice je nebezpečná.

– “Rád se procházím. Než jsem otěhotněla, pořád jsem pracovala, neměla jsem na nic čas. Teď mám spoustu času, můžu dělat to, co mě baví. – “Pojďme se trochu projít,” navrhl muž a odvedl dívku od vody.

-Dobře, pojďme. Procházeli parkem jako manželé. Okamžitě našli společnou řeč a začali si povídat o své práci. Spojovalo je umění. Lída byla designérka a její manžel ve volném čase rád maloval. -“Často sem do parku chodím a hledám krásné výhledy, které bych zachytil na svých obrazech. Jsem samouk, takže se snažím najít něco nepříliš složitého. Abych byla upřímná, bála jsem se o tebe, když jsi stál u mostu.

-A… Ne, nebuďte hloupý. Mám moc ráda život, a ještě víc své nenarozené dítě. Voda mě prostě uklidňuje. -Máš nějaký důvod k obavám? -Mám… -Nech mě ti pomoct, – nabídl se muž.

-Pokud máte dobrého právníka, bylo by to dobré. Jde o to, že když jsem se vdávala, moje tchyně trvala na tom, abychom sepsali předmanželskou smlouvu. Podle té smlouvy, pokud jeden z manželů podá žádost o rozvod, například kvůli nevěře, tak veškerý majetek dostane jen jeden z nich.

S manželem jsme byli manželé deset let, všichni jsme pracovali, a pak jsem chtěla dítě. Manžel byl proti. Tajně jsem od něj přestala brát prášky, tak jsem od něj otěhotněla, a on byl proti, chtěl po mně, abych šla na potrat, ale já jsem odmítla.

Teď podal žádost o rozvod a já se bojím, že zůstanu na ulici bez ničeho a s dítětem. – “Aha, no, tak tam jsi měla začít. Já i moje žena jsme právníci, takže jste na správném místě a mohu vás ujistit, že svůj případ vyhrajete. Náhodné setkání tedy pomohlo Lídě neztrácet naději.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts