Za svatbu svého syna jsem neutratil ani korunu. Tchánovci si všechno udělali sami. Byli rádi, že alespoň někdo požádal jejich dceru o ruku. Na svatbě jsem seděla jen já, protože jsem věděla, kdo je teď moje snacha.

Myslím, že mě teď mnohé matky pochopí: co můžete dělat, když vidíte, že si váš vlastní syn našel ne zrovna dobrou ženu, a vy to dokonale chápete. Možná jsem to přehnala, když jsem chtěla syna ochránit před jeho špatnou ženou, ale nepovedlo se – teď se mnou oba nechtějí mluvit.

Chci vám celý příběh vylíčit podrobněji, abyste pochopili, že nejsem tak špatná tchyně, proč jsem vlastně zasahovala do synovy rodiny, a třeba mi někdo poradí:

co mám teď dělat, jak z této situace ven? Mám dvě děti, dva syny. Nejstarší se rozhodl oženit hned po vojně. Naše městečko je malé, takže každý o každém všechno ví, a o minulosti té dívky jsem se dozvěděl hned,

Vyvolená mého syna Romana: ráda chodila ven, špatně se učila, sotva dokončila školu a mnoho dalších věcí, které nebyly příliš dobré. No, milé ženy, souhlas – kdo sní o takové partii pro svého syna?

Když k nám syn tuhle Elenu přivedl, okamžitě se mi znelíbila: vzala si plnou pusu žvýkačky a žvýkala ji, aby se mnou nemusela mluvit. Později jsem synovi řekla, aby tuhle Elenu k nám už nepouštěl. Ale co jsem mohl dělat, když jsem zjistil, že snoubenci už podali žádost na matrice a zamluvili si kavárnu na svatbu?

Tchánovci celou svatbu zaplatili: byli šťastní, že svou “krásnou” dceru někomu dali, protože nikdo jiný ji o ruku nežádal. Jak mladí lidé žili? Ach, bylo to tak špatné. Pronajali si byt a hádali se ještě před svatbou. Moje snacha nebyla nezvyklá na svůj minulý život,

Ráda se zdržovala s přáteli do pozdních nočních hodin a Romana s sebou nezvala. Dům byl vždycky špinavý. Hádali se, snacha Romana vyhazovala a on za mnou chodil zachmuřený.

Vyspí se, zavolá Olenu zpátky a uteče za ní. Mám pocit, že život už nebude tak normální jako dřív, a on už má problémy v práci. Ale jak dlouho to ještě vydržím? Začala jsem Romanovi každý den volat a prosit ho, aby si to rozmyslel, dokud je ještě mladý. Protože jeho manželství se teď nevyvíjí dobře a já chci ještě vnoučata.

A nakonec se přece jen rozvedli, nemohli spolu dlouho žít. Pak se můj syn seznámil s jinou ženou. Navíc znám její rodinu, jsou to velmi dobří lidé, což znamená, že ani ona není špatná. Ale radovala jsem se příliš brzy, protože se na obzoru opět objevila moje bývalá snacha. Začal jsem se ospravedlňovat tím, že ona všemu rozumí,

Poučila jsem se a určitě mu budu dobrou ženou. Můj Roman znovu uvěřil své bývalé. Vrátil se k ní. Znovu se přihlásili. Blíží se svatba a se synem jsme spolu jen krátce hovořili po telefonu; řekl mi o svých plánech, ale na svatbu mě kategoricky nezve. A mně se tam upřímně řečeno ani moc nechce, ale je fakt, že jsem úplně mimo jeho život? Svou snachu samozřejmě nemám ráda, ale svého syna mám ráda, jsem jeho matka.

Jen jsem mu přála, aby se mu dařilo. Je opravdu možné vyměnit vlastní matku za nějakou cizí ženu? Upřímně řečeno, jsem zoufalá. Nejdřív mě nepozvou na svatbu, pak mi neukážou vnoučata. Ano, možná jsem to přehnala, ale zůstávám matkou, nejbližší osobou svého syna.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts