Anya se vydala na venkov, aby uvařila rybízový džem. Byly tam keře, ale žádné bobule. Ráno uviděla sousedku.

Anyin vztah s tchyní nebyl příliš originální. Když je nespokojená, něco uklidí a řekne vám to do očí. Pomoc s vnoučaty však neodmítá. A nedělá nic ošklivého. Ale před rokem v létě… Anna zdědila po babičce dům na vesnici. Manželé ho využívali jako letní sídlo. Přijela tam i tchyně. Odpočívala, chodila na procházky a pomáhala na zahradě. Loni v létě Anna koupila cukr a šla s dětmi na daču vařit rybízový džem. Když přijela, byla nemile překvapená. Keře tam byly, ale bobule zmizely.

Myslela si, že někdo ze sousedů nasbíral bobule, aby je prodal a “opravil příkop”. Byla velmi rozrušená, ale manželovi nevolala. Ráno se jí sousedka, která přinesla Anye vajíčka dětem k snídani, zeptala: “Proč přišla tvoje tchyně tenkrát sama? Anya byla překvapená, ale nedala to najevo. Po snídani tchyni zavolala: “Sousedka říkala, že jsi z nějakého důvodu přišla na daču. “Aňo, chtěla jsem navštívit dceru a vnoučata, tak jsem dětem natrhala nějaké bobule. Stejně jich je spousta.” – Spousta? Přišla jsem si uvařit marmeládu, a tady žádné bobule nejsou!” – Ale no tak.

Vařte ze švestek. Drtila plody pro děti své snachy. Aňa by samozřejmě neodmítla, kdyby se k ní tchyně chovala jako k člověku. A také by nesbírala všechny bobule do poslední. Proč by měly být její děti ochuzeny o rybízový džem? Jsou snad horší než synovci jejího manžela? Dlouho o tom manželovi neřekla. Ale se začátkem letní chalupářské sezony, v obavě, aby se loňský příběh neopakoval, to manželovi řekla a požádala ho, aby si promluvil s její matkou. Tchyně nejprve hodila skenerem záchvat vzteku a křičela: “Já se tam nechci vrátit!”. Ale jak se blíží léto, ptá se snachy častěji: “Kdy pojedeme na chalupu?” ptá se stále častěji.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts