Učitelka tak mohla šikanu zastavit. Skutečný učitel

Když se tento příběh stal, chodil jsem do šesté třídy. Tehdy k nám do školy přišel tichý a nepřitažlivý chlapec jménem Sergej. Měl těžký život – jeho matka pila a pořád někam chodila. Po nějaké době ji zbavili rodičovských práv a Sergej se přestěhoval k babičce. Vyrůstal chytrý a klidný, ale oblékal se skromně a špatně mluvil. V naší třídě byl okamžitě neoblíbený. Ti nejchytřejší a nejživější z nich chudákovi nadávali a třídní učitelka nepovažovala za nutné zasahovat.

Nikoho nepokárala ani nevyvolala – rozhodla se, že nás všechny po škole shromáždí. – “Chlapci, proslýchá se, že našeho nového chlapce starší žáci šikanují. Myslím, že se ho musíte zastat – kdo jiný než vy? Byl to skvělý tah! Starší žáci si z něj skutečně dělali legraci, ale i oni se našich chlapců báli. Chlapci se Serjoži zastali a brzy se z nich stali přátelé. Ukázalo se, že učitel musí být také psycholog. Jak měl podle vás učitel reagovat?

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts