V předvečer svatby přijela moje matka. Tehdy začalo to pravé představení. Když ji budoucí tchyně uviděla, prostě se utrhla ze řetězu, začala křičet, že jsme jí (tedy já a moje matka) zničily celý život, nejdřív jsme jí vzaly milovaného manžela a teď jí chceme vzít syna

V předvečer svatby přijela moje matka. Tehdy začalo to pravé představení. Když ji budoucí tchyně uviděla, prostě se zhroutila a začala křičet, že jsme jí (tedy já a moje matka) zničily celý život, nejdřív jsme jí vzaly milovaného manžela a teď jí chceme vzít i syna! V prvním roce po škole jsem do ústavu nenastoupila. Abych nějak přežila všechnu hořkost porážky v boji o vytoužené studentské místo, odjela jsem k babičce, do města svého dětství v mateřské školce. Tam jsem se seznámila s Igorem. Náš románek se rozvinul tak rychle, že jsme o týden později požádali o ruku. Byli jsme si prostě velmi podobní: poslouchali jsme stejnou hudbu, měli jsme rádi stejné filmy, rádi jsme cestovali a psali básně – to tehdy dělal každý. Bylo to romantické! Igor byl stejně starý jako já, jen o tři měsíce mladší, a do ústavu také nenastoupil.

Dokonce jsme měli stejná příjmení! Dlouho jsme se nemohli rozhodnout, kde budeme žít, ale nakonec mě přesvědčil, abych se nevracela domů a zůstala u babičky. Tak jsem si dokonce našla práci, abych mohla založit rodinu a začít žít samostatný život. Jediným problémem byla moje tchyně. Ihor neměl otce, vychovávala ho jen matka, a tak mi nechtěla dát syna tak snadno. Nejdřív na mě jen syčela, a když jsem jí řekl, že chceme žít sami v pronajatém bytě, zhroutila se. Igor se mě zastal, ale tchyně se zlobila čím dál víc. A pak, v předvečer svatby, přijela moje matka. Tehdy začalo to pravé divadlo. Když ji budoucí tchyně uviděla, prostě se zhroutila a začala křičet, že jsme jí (tedy já a moje matka) zničily celý život,

“Nejdřív mi vzali milovaného manžela a teď mi chtějí vzít syna.” “Ale to nemůžete udělat!” křičela tchyně a propukala v smích a pláč, “je to proti zákonu, jsou to bratr a sestra! Víš, kdo je otec mého Ihora? Je to náš společný Kolja! Pak jsme s matkou odešly a Ihor zůstal, aby zavolal matce sanitku. Druhý den jsem si šla promluvit s tchyní a zjistit, jestli je to pravda, nebo si to vymyslela, jen aby se mě zbavila – taková byla teorie, zvlášť když matka nevěřila, že ji otec podvádí, a byl pryč už dlouho. Volala jsem a klepala, ale tchyně mě nepustila dovnitř. Pak jsem se sešla s Igorem a ten mi řekl, že se matka zřejmě uklidnila, ale jen se na něj zlostně podívala a nic neodpověděla.

Mezitím se nezadržitelně blížilo datum registrace. S Igorem jsme se téměř neviděli, starali jsme se o své matky. Týden před svatbou za mnou Igor přišel a řekl: “Asi bychom měli žádost stáhnout. Pravdu se nejspíš nedozvíme a já osobně nechci nic riskovat. Budou z toho problémy s dětmi.” I když bylo těžké si to přiznat, měl pravdu. Druhý den jsme s matkou prostě odešly. Pravdu jsem se stále nedozvěděl. Igor se oženil o deset let později, když matka zemřela, a dnes má krásnou dospělou dceru. Viděla jsem ho asi před deseti lety, když jsem šla spravovat dědictví po babičce, a on mi nabídl, že udělá test DNA a všechno zjistí. Ale odmítla jsem – nemá smysl rozdmýchávat tajemství z minulosti. Nedokážu ho přijmout jako bratra – je to příliš bolestné. A on už nikdy nebude mužem.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts