V den pohřbu dohazovačky mi zavolala matka a to, co po mně požadovala, mě málem připravilo o řeč.

V rodině máme dvě děti, mě a mou sestru Marinu. Maminka a tatínek se rozvedli a já otcovo rozhodnutí plně chápu. Povaha mé mámy je, mírně řečeno, tak trochu žonglérka. Je to velmi hlučná a bouřlivá žena, která ráda dělá scény z ničeho. Můj otec je její naprostý opak. Je velmi klidný a rozumný a myslím, že jsem mu podobný. A moje sestra Marina je naprostou kopií mé matky. Vždycky mi bylo líto, jak se matka chová na rodičovských schůzkách. Dokázala udělat takový povyk, když vybírala peníze na záclony nebo do třídního fondu. Marina se nerada učila, ale uměla podvádět, kličkovat a podvádět. Matka ji za její triky chválila.

“Takové věci jsem neměla ráda, a tak jsem se vždycky všechno naučila sama a poctivě jsem skládala zkoušky. Táta mě v tom podporoval. Po rozvodu Marina s otcem úplně přestala komunikovat, ale já jsem s ním udržovala blízký vztah, i když se odstěhoval do jiného města. Po maturitě jsem se rozhodla, že nastoupím na univerzitu, kde táta bydlí. Máma byla proti, ale táta mě naopak požádal, abych žila s ním. Tak jsem se tam přestěhovala. Ve čtvrtém ročníku studia jsem se seznámila se svým manželem. Po mé diplomové práci jsme se hned vzali. Manželovi rodiče však byli ve velmi špatném zdravotním stavu. Po pěti letech jeden po druhém zemřeli.

Během pohřbu mi zavolala matka: rozhovor ve mně zanechal velmi nepříjemný dojem. – “Je mi to samozřejmě líto, ale pokud vím, rodiče vašeho manžela měli pěkný velký byt. -Ano… brzy se tam budeme stěhovat. -Dobře, pak můžete úspory, které jste s manželem léta šetřili, převést na sestru. -Proč by to dělala? Má dvě děti, není to pro ni snadné. A ty nemáš vůbec žádné děti a k tomu ještě byt. S matkou jsem nemluvila a vypnula telefon. V tak těžké době mi přišlo škoda, že volá jen proto, aby urovnala Marininu finanční situaci, a ještě na můj úkor. Byla jsem velmi rozrušená. Peníze jsem předala otci.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts