Neposlechla jsem své přítelkyně a vzala si Serhije, ale ve druhém roce našeho manželství jsem požádala o rozvod.

Ještě před svatbou mi mnoho mých přátel říkalo, abych si dobře rozmyslela, než si Sergeje vezmu. Byl známý svou láskou k ženám, ale já jsem těmto slovům nevěnovala velkou pozornost, protože se mi zdálo, že se se mnou změnil. Rozhodli jsme se strávit líbánky v Itálii. Odjeli jsme dva dny po svatbě a plánovali jsme tam zůstat týden. Všechno bylo v pořádku, nebo jsem byla slepá – nevím, ale nic nevěstilo nic špatného. Hned první den naší dovolené mi manžel řekl, že večer se hraje superdůležitý fotbalový zápas. Já na fotbal nejsem, a tak jsem manžela s klidným svědomím nechala v baru a vrátila se do svého pokoje, abych strávila pár hodin sama se sebou. Aniž bych čekala na svého milého, šla jsem si lehnout. Probudila jsem se pozdě v noci a viděla, nebo spíš neviděla, vedle sebe svého manžela.

Napsal jsem mu zprávu, ale neodpověděl. To mě neznepokojilo, protože Sergej na zprávy vždycky neodpovídal, zprávy nepřijímal. A důvodem mohl být i zasraný internet, ale o to nejde. O hodinu později jsem si uvědomila, že nemá smysl dál čekat na manželovu odpověď. Vstala jsem, oblékla se a šla do baru, kde jsem manžela nechala. Tam jsem spatřila jen tři muže ve společnosti jejich drinků. Sergej tam nebyl, a tak jsem oslovila barmana. Mluvil špatně anglicky, ale dokázala jsem se s ním domluvit. Ukázala jsem mu fotku svého manžela v telefonu a zeptala se, kde je. Barman mi vysvětlil, že sedí s nějakou blondýnkou a že s ní odešel, ale barman neví kam.

Vrátil jsem se do pokoje, sbalil si věci, zavolal na recepci, pronajal si samostatný pokoj a přestěhoval si tam všechny věci. Manželovi jsem nechala dopis na rozloučenou. Druhý den mě našel v hale, přišel ke mně, padl na kolena, začal mi něco vysvětlovat a jeho košile byla plná ženského parfému. Učinila jsem pro sebe nezvratné rozhodnutí: svého muže už nikdy nevezmu zpátky, protože musel být tak slabý, aby mě podvedl téměř v první den našeho rodinného života. Po tomto setkání jsme s ním už nikdy nepromluvili. V letadle jsme seděli na sousedních sedadlech, ale za celou cestu jsme spolu nepromluvili ani slovo. Ve městě jsme se několikrát setkali při papírování. O měsíc později jsem podala žádost o rozvod. To byl ošklivý konec naší romantické lásky.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts