Můj manžel z dobroty srdce pomohl cizí babičce, ale brzy mu zavolali právníci s novinkou.

Někdy se stanou krásné náhody nebo pohádkové příběhy, ale je těžké si představit, že by to váš blízký měl přesně takhle. Můj manžel má krásný třípokojový byt v centru hlavního města, ale způsob, jakým ho získal, je skutečným příkladem lidské dobroty. Jednou můj manžel seděl v kavárně, měl zrovna přestávku. A tu do kavárny přišla babička. Třásla se zimou, bylo vidět, že vybírá peníze od kolemjdoucích. Sama babička nebyla oblečená do počasí, nedalo se na ni dívat. Požádala servírku o horkou vodu, aby se zahřála. Manžel to nevydržel a pozval babičku ke svému stolu.

Ta dlouho odmítala, ale manžel byl vytrvalý. Babička se posadila a manžel jí objednal chutné jídlo, více všeho teplého, aby se zahřála. Babička jedla třesoucíma se rukama a děkovala mu. Pak ji manžel odvedl domů. V domě bylo čisto a uklizeno, takže peníze na alkohol nesbírala. Cestou domů mu babička řekla, že je sama a nemá nikoho, kdo by se o ni postaral. Její důchod je malý, stačí jen na zaplacení účtů za komunální služby. Nemá peníze na jídlo a lestva, takže musí žebrat u kolemjdoucích. Od té doby za ní manžel jednou týdně chodil domů a nosil jí jídlo a potřebné věci.

Pak pro ni zavolal lékaře, protože stav její babičky se zhoršoval. A po její smrti zorganizoval pohřeb. Klíče od bytu dal sousedovi, protože po odchodu příbuzných se často najdou synovci, kteří chtějí byt získat. Ale za měsíc zavolal notář mému manželovi a oznámil mu, že babička na něj byt přepsala jako poděkování. Manžel něco takového nečekal. Pomohl babičce upřímně a z celého srdce a s ničím nepočítal. Nyní ji jednou měsíčně navštěvuje na hřbitově.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts