Poté, co mi v raném věku zemřela matka, jsem se rozhodla roztřídit její věci. Ale když jsem otevřela dveře skříně, zkameněla jsem.

Moje maminka sbírala věci celý život… její skříně byly plné věcí. Máma měla spoustu krásných šatů, ale nosila staré obnošené oblečení – maximálně 6-7 věcí: vytahané džíny, stará obnošená trička, jedny šaty, které už daly mámě sbohem, a jedny tenisky s dírami v podrážce. Máma si kupovala další a další nové věci, ale nenosila je, protože byla pevně přesvědčená, že nové oblečení je jen na důležité události. Maminka měla spoustu krásného nádobí různých barev a vzorů. Měla turka se složitými malbami po stranách, ale maminka si vařila kávu v malém kastrůlku. Chuť této kávy byla odporná. Maminka měla sbírku francouzských parfémů, jedna kapka na oblečení naplnila celý prostor úžasnou vůní na týden. Maminka tento parfém nepoužívala.

Logika je stejná. Kromě parfému jí matčiny kamarádky dávaly i drahou kosmetiku, ale matka používala levnou kosmetiku nejnižší kvality. Kvalitní kosmetiku si schovávala na lepší časy. Ve velmi mladém věku moje matka zemřela. Dlouho jsem se neodvažovala vstoupit do jejího pokoje, ale jednoho dne jsem se rozhodla, že její věci roztřídím. Našla jsem tam tři obrovské tašky oblečení, celou polici parfémů a několik krabic kosmetiky. Téměř všechno jsem rozdala a rozhodla se žít jinak než moje matka. Pověsila jsem si nové oblečení do první řady, vyhodila staré boty, koupila si kvalitní kosmetiku, začala o sebe pečovat a dala si pravidlo, že budu každý den vypadat co nejlépe a žít co nejlépe, protože jak já vím, jak dlouho jsem si ještě měla užívat tohohle krásného života. Škoda, že si to moje máma neuvědomila…

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts