Nasťa byla nazývána malou holčičkou, ale Stas byl velmi chytrý a okamžitě pochopil, že by z ní byla skvělá manželka.

Všechny holky na koleji neměly Nasťu rády. Byla nesnesitelně lakomá a chamtivá. Počítala každou maličkost, halíř po halíři. Nebylo možné ji požádat o cukr nebo máslo, dokonce ani o toaletní papír.

Když se o Nasťu začali starat mladí muži, dívky chlapcům okamžitě řekly, že by je Nasťa v mžiku zničila, protože je chamtivá a požaduje víc, než si chlapec může dovolit. A tak chlapci už nikdy nepřišli do Nastina pokoje. Dívka však nebyla smutná a neběžela za nimi.

Když odešli, bylo to v pořádku. Jednou na plese, kde byli přítomni všichni studenti, se Nasťa setkala se Stasem. Byl v posledním ročníku, takový vyspělý a inteligentní kluk.

Nasťu jeho inteligence okamžitě ohromila. Začali spolu trávit víc času, chodili ven celou noc. Jednoho dne přišel Stas navštívit Nasťu na kolej a dívky si ho okamžitě všimly. A jednou přišel a Nasťa ještě neodešla ze třídy, tak na ni zůstal čekat u dveří. Tehdy si dívky uvědomily, že nastal okamžik, kdy jim Stas musí říct pravdu o Nasťovi.

– “Ona je tak chamtivá, že vám sebere všechny peníze, budete toho litovat. Utečte, než bude pozdě. Stas si ty řeči vyslechl, vstal a odešel. Dívky se radovaly. Ale za hodinu se vrátil s Nasťou a v ruce držel krásnou kytici růží. Dívky byly rozzuřené a rozhodly se jednat přímo,dokázat pohlednému Stasovi, že mají pravdu.

-Nastyo, můžu dostat nějakou sladkost, protože nemám nic k čaji? -Ne. -Ale proč?! -Lidé, kteří si včera koupili dost velký a drahý dort, jsou docela schopní koupit si pár sladkostí ke kávě. A mimochodem, o takových svátcích mě na čaj s dortem nezvete. Pak přišla další kamarádka:

– Nasťo, můžu si od tebe půjčit nudle? Mám hrozný hlad a už mi došly. -Ne. -Člověk, který si každý den objednává pizzu na pokoj, může klidně zajít do obchodu a koupit si nudle za babku. Tehdy si Stas uvědomil, že si Nasťu vybral z nějakého důvodu.

Byla moudrá a okamžitě pochopila, když se s ní kamarádi snažili manipulovat. Nasťa by byla ideální hostitelka, která by neplýtvala penězi za zbytečnosti.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts