Manželovi přátelé k nám chodí, ruší mě v odpočinku a celou noc běhají sem a tam. Tak jsem se rozhodla, že se za to manželovi pomstím.

Se Sergejem jsme manželé už rok a půl. A tři roky jsme spolu žili. Bydlíme v pronajatém jednopokojovém bytě. Než jsme se vzali, Sergej se v pátek scházel s kamarády na ulici. On se tam s nimi odreagovával a já jsem byla doma s knížkou a odpočívala.

Šla jsem si s knihou lehnout, chvíli jsem si četla a pak jsem usnula. Spánku jsem měl dost na celý pracovní týden. Ale poté, co jsme náš vztah zaregistrovali na matrice, mé klidné páteční večery skončily.

Teď k nám chodí všichni ti lidé. Asi bych našla klid v kuchyni (je tam pohovka), ale manželovi přátelé se pořád motají kolem.

Potřebují otvírák, láhev pěny z lednice nebo nůž. Takže nemůžu spát ani se soustředit na knihu. Proč jste se najednou rozhodla změnit místo z ulice na náš byt? Manžel říká, že už to nejsou kluci, že je škoda schovávat se před policií v parcích.

Proč nejdou k některému z jeho přátel? Jejich rodiče jim nedovolují mít návštěvy. Je to paradox: vyrostli pro ulici, ale jsou ještě příliš malí na to, aby se zodpovídali rodičům. Proč nejdou do baru? Protože je to drahé. V obchodě si za stejné peníze koupíte třikrát víc piva než v baru. Jo.

Šetří také na úkor mého odpočinku. Snažil jsem se je poslat do kuchyně a zůstat na pokoji. Nebyl v tom žádný rozdíl. Zase chodí sem a tam. Teď potřebují nabíječku nebo něco jiného. A smějí se až do noci. Nechápu, jak si na nás sousedi ještě nestěžovali. Ale je to v pořádku. Čistím manželovi zuby.

V sobotu má volno. Tak pozvu kamarádky. Vypijeme láhev červeného vína, pustíme si komedii a budeme se smát. Nebo si pustíme hlasitou hudbu a budeme tančit. Celkově mu uspořádám “poslední den Pompejí”. Ať zažije všechna má muka.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts