“Hraju na city téhle slepice bez mozku, že?” – tchyně zapomněla vypnout telefon a Annu zamrzelo, co slyšela.

– Zlato, nemůžeš jít se mnou na chalupu? Motá se mi hlava, spadnu a nebude tam nikdo, kdo by mi pomohl… – Miláčku, pojď mi pomoct s úklidem… A tak dále, skoro každý víkend. Tchyně volala Haně a slabým, bohatýrským hlasem ji prosila o pomoc. Hanna byla velmi hodná dívka a pomoc nemohla odmítnout. A teď jí zazvonil telefon.

“Drahoušku, nezapomeň zajít do lékárny a vyzvednout nějaké léky,” zašeptala tchyně slabým hlasem. “Já to udělám, mami,” odpověděla Anna. Jenže pak se tchyně spletla. V domnění, že stiskla tlačítko odpojení, se se smíchem a veselým hlasem obrátila na svou kamarádku:

– Tak co? Jsem snad talentovaná herečka? Umím dobře hrát na city téhle slepice bez mozku?” – “První uchazečka o Oscara za nejlepší herečku!”

– opáčila její kamarádka se smíchem. Anna byla ohromená. Z její tchyně, tak jemné, tak milující, se vyklubal pořádný parchant. Vypnula telefon. S obtížemi došla domů, padla na pohovku a dlouho plakala.

Cítila se špatně, ne za to, že ji využila, ale za to, že byla prosťáček a neviděla pokrytce za maskou dobrosrdečnosti. Ještě téhož večera všechno řekla manželovi. Ten to kupodivu přijal klidně. “To je máma,” řekl. Anna nechápala – věděl snad o matčiných hrách?

Byla však příliš rozrušená bezohledným chováním své tchyně, než aby si to s manželem vyříkala. Nechala to na později. Když jí tchyně znovu zavolala, Anna jí řekla: “Běž si pro toho Oscara, milá tchyně. A zároveň si kup pár volňásků. Tchyně zuřila, že si někdo dovolil strhnout jí masku. Samozřejmě z toho byl skandál. Matka samozřejmě dala synovi ultimátum:

“Buď já, nebo ona!” Syn si samozřejmě vybral matku… Hanna byla z rozvodu šťastná. Ona sama by se při své mírné povaze nikdy neodvážila podat žádost o rozvod. Nedokáže však pochopit, proč dovolila, aby s ní ten “milý páreček” takhle zacházel.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts