Když jsem se vrátil do své rodné vesnice, první, co jsem udělal, bylo, že jsem šel do obchodu. A tam jsem uviděl matku své první lásky. Ale poté, co mi řekla o svém synovi, jsem se cítil nesvůj.

Narodil jsem se a vyrostl na venkově. Když mi bylo dvacet, začala jsem chodit s Tarasem. Byl to jediný syn svých bohatých rodičů. Moje matka byla proti našemu vztahu, protože jsme žili v chudobě a pochybovala, že by Tarasovi rodiče schválili volbu svého syna.

Už jsme plánovali svatbu, když za mnou Taras přišel a řekl mi, že se rozcházíme. Rodiče mu našli jinou dívku a on jim nemohl odporovat. Bylo to pro mě velmi těžké, a tak jsem se rozhodla všeho nechat a odjet do Itálie.

Zůstala jsem tam přes pětadvacet let a vydělávala jsem dobré peníze. A teď, když mi mělo být padesát, jsem se rozhodla oslavit své jubileum ve své vlasti.

Chtěl jsem jít k matčinu hrobu, vyprávět jí o svém životě a možná přijdu na to, co dál. Vrátil jsem se do své rodné vesnice. Nejdřív jsem zašel do obchodu, kde jsem nečekaně potkal Tarasovu matku. Vypadala velmi špatně, a tak jsem jí ze slušnosti nabídl, že jí odnesu tašku do domu. Cestou si stěžovala na svůj osud a vyprávěla mi o svém synovi.

Ukázalo se, že Taras spolu s manželkou a dětmi odešel do Argentiny už před mnoha lety. Svého muže pohřbila a už mnoho let žije sama. Uvědomil jsem si, že stará žena je na tom velmi špatně, a tak jsem se rozhodl zůstat u ní a pomoci jí.

Zatímco jsme seděli v kuchyni, měla videohovor od Tarase. Měl velkou radost, že mě po tolika letech vidí. Řekl mi, že je už několik let rozvedený. A celé ty roky myslel jen na mě, ale nevěděl, kde mě hledat. Od toho dne jsme si s ním začali telefonovat.

Žila jsem s jeho matkou, starala se o starou paní a ona se uzdravila. Taras mě požádal, abych mu dala druhou šanci a přestěhovala se s ním do Argentiny. Nevím, co mám teď dělat. Pořád k němu něco cítím, ale stojí mi to za to, abych kvůli zdánlivému štěstí odjela na druhý konec světa?

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts