Když Kátinu matku naléhavě zavolali do školy, netušila, o čem bude řeč. Pak jí ukázali dceřinu esej o jejím životě.

Minulý týden byla Káťa zavolána do školy. Její dcera totiž napsala slohovou práci o své matce a nedopadlo to moc dobře. Její otec měl esej zkontrolovat. Jenže ten večer byl v televizi fotbalový zápas, a tak táta jen předstíral, že ji kontroluje. A dcera si esej vzala do školy, jako by se nic nestalo, a přečetla ji před celou třídou. Když se Káťa podívala na dceřinu práci, zrudla jako rak, cítila se tak zahanbeně a směšně zároveň. Káťa přišla domů a přečetla toto mistrovské dílo manželovi, který se také začal smát.

Dcera začala slovy, že má tu nejlepší matku, ke které může vzhlížet. “Moje máma je tak krásná. Chodí do kosmetických salónů, protože si musí pořád lepit obočí a řasy, protože nemá vlastní. Ale moje máma o sebe dbá, aby byla krásná, takže chodí do salonu. A maminka je také velmi mazaná. Vím, že tátovi poškrábala auto. Byl to jen malý škrábanec, ale aby to tátovi neřekla a nenaštvala ho, vymyslela máma plán. Opatrně škrábanec přetřela lakem na nehty. Takže táta stejně nic neviděl. Máma má také kouzelný způsob, jak počítat peníze.

Požádá otce o dvakrát tolik peněz, než kolik potřebuje na manikúru. A pak mi část těch peněz dá, abych si koupila čokoládovou tyčinku. A moje máma vždycky najde východisko z každé situace. Sama nevaří večeři. Prostě si objedná z obchodu, krabice vyhodí a tátovi řekne, že všechno uvařila sama. A táta jí věří a pak ji chválí. Máma taky nosí divné spodní prádlo, které vypadá jako provazy. Já ho chci taky, ale máma mi vynadá a zatím mi ho nedovolí. Ale myslím si, že to jsou její tajemství, takže moje máma není tak jednoduchá.”

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts