Když nám zavolala matčina sousedka a řekla nám, co můj nevlastní otec udělal, okamžitě jsme tam se sestrou spěchaly, a když jsme TO uviděly, ztuhly jsme na místě.

Když bylo mé matce padesát, rozhodla se provdat za muže, který byl o deset let mladší než ona. Možná se tak považovala za mladší. Se sestrou jsme se jí to snažily rozmluvit, ale nebylo to nic platné. V té době jsme si se sestrou pronajímaly byt v jiném městě. Žily jsme spolu a nehádaly se, takže když se sestra vdala, žily jsme spolu dál.

Bylo levnější žít spolu. Matka prodala svůj byt a za peníze koupila sestře auto jako svatební dar. Ta se přestěhovala ke svému nevlastnímu otci. O šest let později sestře zavolala matčina sousedka a řekla jí, že se otčím s matkou rozvádí, a protože nemá kam jít, spí ve stodole.

Samozřejmě jsme zavolali, abychom zjistili, co se děje. Otčím, vůbec ne v rozpacích, řekl, že naše matka je teď důchodkyně a peníze do domu nenosí, a on ji nehodlá živit. Takovou měl lásku. Dokonce jsme se dozvěděli, že se už stýkal s jinou.

Tato žena samozřejmě stále pobírala plat. Bez váhání jsme se rozhodli, že tam, kde spolu v klidu vycházejí tři lidé, budou spolu vycházet i čtyři, a matku jsme přestěhovali k nám. Dovedu si představit, jak se někteří z vás tváří. Mohu vás však ujistit, že tím, že se snažíte žít odděleně od svých rodičů, nevíte, o co se připravujete.

Náš dům je teď vždy uklizený a matka se stará o jídlo. Bože, jak chutně vaří! A jaká je to radost přijít domů do domu, kde je člověk vítán. Dříve, když jsme nakupovali, vraceli se domů a připravovali večeři, bylo třeba jít stranou. A teď máme příležitost posedět si spolu a popovídat si. V naší rodině máme jasně rozdělené povinnosti a výdaje, takže není důvod k hádkám. Nemáme ani pověstný konflikt mezi zetěm a tchyní.

Moje matka je velmi klidná osobnost a se zetěm vychází velmi dobře. O víkendech určitě vyrazíme všichni společně ven – do kina, do kavárny nebo někam jinam. Žít spolu jako semknutá rodina je skvělé!

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts