Na narozeninové oslavě mé vnučky, když přišel čas na dort, dostali všichni hosté kousky, ale můj vnuk ne. Když jsem zjistila důvod, sevřelo se mi srdce.

Můj syn je již šest let šťastně ženatý a má dvě děti: vnukovi je šest let a vnučce čtyři roky. Žijí odděleně, ale přesto jsme se se snachou pohádali. Šlo o malou sladkost, kterou jsem dala vnukovi. Byla to drobnost, ale snaše se nelíbila. Faktem je, že jsem dítěti bonbón nejen dala, ale udělala jsem to před jeho rodiči, kteří mu zakázali jíst sladkosti. Bylo mi vnuka líto

. Moje snacha vychovávala své děti velmi přísně. Snažila se držet celou rodinu v rukavičkách jako ježka. Když jsme slavili narozeniny nejmladšího a přišel čas na dort, všichni hosté dostali kousek. Vnuk nedostal žádný.

Ukázalo se, že snacha vnuka potrestala za to, že rozbil sestřinu tabulku. Na mé protesty nedbala. Můj syn se do toho také nechtěl míchat. Snacha se domnívala, že dostává všechno jídlo, které potřebuje, ale že si sladkosti musí zasloužit.

V tu chvíli přišla snacha do pokoje a náhodou zaslechla náš rozhovor. Rozzuřila se, protože v jejím domě určovala pravidla ona. Vstal jsem a odešel, a když jsem přišel domů, rozhodl jsem se zavolat synovi. Výsledkem byla hádka i s mým synem: postavil se na stranu své ženy. Jednou byli můj syn a snacha pozváni na večírek a nechali děti u mě. Pohostila jsem vnoučata čajem a sladkostmi.

Vnučka se okamžitě vrhla na sladkosti, zatímco vnuk se na ně jen smutně díval. Opět se provinil a byl potrestán. Řekla jsem vnukovi, že u nich doma ho trestají, ale u mě může sníst cokoli. Večer, když je odváděli, jsem jim dala sladkosti. A pak jsem se rozhodl, že před nimi bonbony otevřu a dám je vnukovi. Moje snacha se začala rozhořčovat a křičet, na což jsem jí odpověděla, že tohle je můj dům a tam platí jiná pravidla.

Christina pohrozila, že už děti nepřivede. Neměla na to právo. Také jsem synovi řekla, že se z něj stalo zákeřné dítě. “Je dobře, že je nebiješ,” zvolal jsem. Snacha zavřela dveře. A já budu dál chránit svá vnoučata!

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts