“Až tu nebudu, řekneš to sestře sama.” S těmito slovy matka přepsala celé dědictví na nejstarší dceru a mladší dceři nenechala žádné peníze.

Lidé říkají, že rodiče jsou ve svých rozhodnutích chytří a spravedliví. Ale moje kamarádka se kvůli rozhodnutí své matky dostala do nepříjemné situace. Moje kamarádka má sestru. Ta je vdaná. Její manžel je skvělý člověk a žijí velmi skromně v jednopokojovém bytě. Iryna dostává plat, pracuje z domova po telefonu jako administrátorka, její tchyně je zdravotní sestra, musí tam být pořád. Její manžel také pracuje, ale jejich finanční situaci se nedaří zlepšit. Občas jí pomůže matka a sestra, které jí dávají peníze na nějaké jídlo a hračky, ale jen velmi zřídka. Její děti jsou velmi dobře vychované: nesní o drahých smartphonech jako jiné děti, ale prostě o novém oblečení, nových teniskách. Mají radost z každé maličkosti.

Ale z nějakého důvodu se matka rozhodla odkázat veškerý majetek své starší sestře (mé kamarádce). Ta má s manželem třípokojový byt a syna. Moje kamarádka má dobrý příjem, její manžel je úspěšný podnikatel. Jejich podnikání se každým rokem rozrůstá a plánují si koupit vlastní dům. Každý rok jezdí na dovolenou do zahraničí, oblékají se elegantně a její manžel jí dal k narozeninám terénní auto. Matka je na tom finančně dobře, má drahé auto a bydlí v novostavbě. Navrhla tedy mé kamarádce, aby šla k notáři sepsat dokumenty, a řekla jí, ať si s sebou vezme pas, ale ať sestře nic neříká. Ta se rozhodla přepsat veškerý svůj majetek na nejstarší dceru.

Dva apartmány, dacha, garáž. Doma se zeptala: “A co tvoje sestra, to není fér, že? A matka odpověděla: “Já jsem se tak rozhodla, je to moje vůle, a už jsem se na nic neptala. Až tu nebudu, promluvíš si se sestrou sama. Nechci, aby z toho byl skandál. Můj přítel není z této situace nadšený. Se sestrou nemají příliš vřelý vztah, a až se její sestra dozví, že je jedinou dědičkou, neodpustí ani jí, ani mé matce; a pak už se skandálu nevyhne. Matčino rozhodnutí ji překvapí, ale sestra jí bude všechno vyčítat. Proč si matka s dcerou nepromluví? Myslíte si, že matčino rozhodnutí je spravedlivé?

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts