Dopis jejímu bývalému manželovi: “Žena je schopná všeho: jen se musí špatně vdát”.

Když se lidé rozvádějí, velmi často o svých bývalých manželkách mluví rozhořčeně. Domnívají se, že kdyby nebylo stížností, nebylo by rozvodů. Ale jedna žena, která si během rozchodu s manželem prošla velmi těžkými psychickými chvílemi, dokázala najít jen dobré momenty. Tato žena vyjádřila svému manželovi vděčnost v otevřeném dopise. “Můj drahý bývalý manžel. Dnes konečně skončilo patnáct let mého soužití s tebou. Jak vidíš, svůj čas jsem si odsloužila v plném rozsahu, od podpisu oddacího listu na matrice až po můj podpis na oddacím listu. A nakonec ti chci vyjádřit upřímnou vděčnost za všechno, co jsi mi dal. 1. Děkuji ti za všechno. Díky vám jsem se naučil snášet různé životní trable, jako je ztráta klíčů, peněz a mobilního telefonu.

Sám jsem vždy našel východisko z každé situace, abych zachoval vaše citlivé nervy. 2. Díky tobě jsem se naučil dávat injekce. Stalo se, že děti byly nemocné a nebylo možné zavolat do domu zdravotní sestru. Musela jsem tedy sebrat odvahu a sílu sama. A pak jsem tě musela přivést zpět k životu. 3. Vždycky jsem se snažila. Díky tobě jsem se naučila mistrně provádět jakékoli domácí opravy. Prokletí poličky není problém. Výměna odtokové trubky pod dřezem je hračka. Nikdy jsi na to neměl čas ani energii. Takže jsem se musel sám naučit tak složité nástroje, jako je šroubovák, nastavitelný klíč a kladivo. Ale teď už se nebojím zůstat doma bez manžela. 4. Díky tobě jsem se naučila jednat s bytovým úřadem, jednat s dopravní policií, platit pokuty a psát vysvětlující dopisy.

Mimochodem, po odebrání řidičáku jsem se musel naučit řídit, protože jsem musel převážet tvé nepříliš zdravé tělo ze zábav. 5. Díky tobě mám velmi dobrou kondici, protože jsem neustále v pohybu: buď nosím domů tašky s nákupem, nebo okopávám lopatou celou zahradu, protože v tu chvíli máš křeč v pátém prstu a nemůžeš vstát z gauče. 6. Díky vám jsem zvládla několik profesí, protože alespoň někdo v naší rodině potřeboval vydělávat peníze. 7. A za co jsem ti opravdu vděčná, je to, že jsi mě nakonec opustil, unavený z totálního nepochopení tvé jemné povahy. Odešla jsi a hlasitě jsi práskla dveřmi. A možná právě proto jsi neslyšel ten povzdech úlevy, který mi unikl z hrudi.”

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts