Matka se nemohla dovolat otci a požádala mě, abych si pro dokumenty došel domů. Tehdy jsem otce přistihl při činu.

Před deseti lety, když si otec poranil koleno a řekl, že už nebude pracovat, převzala roli živitelky rodiny moje matka. Odjela pracovat do Německa. Všechno, co dnes mám, je její zásluha. Zaplatila mi vysokoškolské vzdělání a pomohla mi s první splátkou hypotéky. Dnes mám vlastní byt a dobrou práci. Před týdnem mi matka zavolala a požádala mě, abych jel k otci domů, protože nebere telefon a ona nutně potřebuje nějaké dokumenty. Ten den jsem dorazil včas. U našeho dvora parkovalo neznámé auto, ve kterém byl můj otec a neznámá asi pětatřicetiletá blondýnka. Byla upravená a dobře oblečená.

Zkrátka bylo vidět, že do svého vzhledu investovala hodně peněz. Objali se, zasmáli se a o několik minut později zamířili k našemu domu. Byl jsem ohromen. Možná jsem otce někde podezříval z nevěry, ale vidět to na vlastní oči nebylo snadné. A nechtěla jsem tomu věřit. Neztrácel jsem rozvahu. Vzala jsem tašku s nákupem, kterou jsem tátovi koupila, a vydala se za nimi. Ze zvyku jsem hlasitě zabouchla dveře, když jsem vešla dovnitř. Okamžitě jsem si prohlédla bundu a boty své “vášně”. Táta vyšel z ložnice a řekl: “Káťo, co tady děláš? Proč jsi mě nevarovala?” – Máma se ti nemohla dovolat, měla něco na práci… Myju si ruce, povím ti o tom, až si dáme čaj. Vběhla jsem do koupelny, protože se mi po tváři stále kutálely slzy.

Po uklidnění a úklidu jsem vyšla ven. Chodba byla prázdná od cizích věcí a z našeho dvora vyjíždělo auto. – Tati, čí je to auto? Kdo k nám přijel na návštěvu? – Ne, to jsou naši sousedé. Zaparkovali na špatném místě… Šel postavit do kuchyně konvici. A neprozradil se, byl klidný jako hroznýš… Jak to mohl udělat? Bylo mi mámy tak líto… Tolik toho pro něj udělala a dělá. A on si toho neváží, jen ji využívá… Nemám ponětí, jak mám mámě říct o otcově zradě. Bojím se, že jí to zlomí srdce. Nevím, co mám teď dělat. Bojím se, že jí ublížím, ale nechci, aby ji dál využíval.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts