Vařila jsem doma večeři, když k nám domů vtrhla tchyně s dokumentem o adopci. Málem jsem zešedivěla, když jsem si ten dokument přečetla.

Tento podivný příběh se stal v den narozenin mého manžela Hricka. Vše mělo být na nejvyšší úrovni, ale kvůli tchyni se ten den stal nejstresovějším dnem mého života. Obecně jsme oba s manželem lidé, kteří si na okázalé oslavy nijak zvlášť nepotrpí, a dokonce jsme měli svatbu v domě mých rodičů a pozvali jsme jen naše nejbližší, rodinu a přátele. Nemluvím o narozeninách, ty ani neslavím, prostě jdeme s celou rodinou do nákupního centra, bavíme se a to mi stačí. Takže manželovy narozeniny neměly být nejslavnostnější, měl se jen dopoledne setkat se starými přáteli a večer si udělat skromnou rodinnou oslavu u nás doma.

Ráno jsem připravovala salát, dcery se dívaly na televizi a najednou k nám přišla tchyně. Obecně je to hyperenergická žena, navzdory svému věku, a já takové lidi nemám ráda, ale přesto s ní mám dobrý vztah. Vařila jsem, když mě najednou odvedla do jiné místnosti, podala mi dokument o adopci a řekla, že musím manželovi říct, že je adoptovaný, protože se těch slov bojí. Byla jsem opravdu překvapená, ani jsem nevěděla, že to nejsou jeho biologičtí rodiče, ale nebyl čas se divit, a tak jsem tchyni prostě odmítla, protože je to její syn, ona ho adoptovala a měla by mu to říct.

Celý den mě tchyně nenechala vydechnout, stále chtěla, abych se mu přiznala, protože sama neměla odvahu. Večer sedíme u stolu, tchán o něčem mluví s mým otcem a můj muž právě jí salát. Tchyně si sedá vedle mě a znovu mi připomíná, abych se přiznala. Ale já opět odmítla, jenže náš rozhovor zaslechly dcery, které si stouply na židli a jednohlasně vykřikly: “Tati, ty jsi adoptovaný!”. Já i tchyně jsme ztuhly a čekaly na manželovu reakci, ale on jen řekl: “No dobře,” a dál pletl salát. Přesto jsem ráda, že zareagoval tak, jak zareagoval, protože ať už je pokrevní syn, nebo ne, pořád jsou to jeho rodiče, ať se děje, co se děje.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts