Když desetiletá Yana uviděla svého dědečka ležet v blátě a nehýbat se, rychle zareagovala, běžela domů a zavolala otce o pomoc. Druhý den už o Yaně věděli všichni.

Jedná se o skutečný příběh, který se stal v malém městě. Možná jste ho už někdy slyšeli. Jednu dobu to dokonce bylo ve zprávách. Desetiletá Yana se vracela domů a potkala svého dědečka, jak leží v blátě u dětského hřiště a nehýbe se. Dívka se ho pokusila vzbudit. Muž špatně mluvil a nemohl vstát. Dívka tedy běžela domů a zavolala otce o pomoc. Zatímco otec pomáhal dědečkovi vstát, Yana zavolala záchranku a pak se sešla s autem záchranářů, aby se neztratili v jejich okolí. Muž měl krvácení do mozku. Díky včasné reakci dítěte byl zachráněn. Yana měla velké obavy, že její příbuzní nevědí, co se dědečkovi stalo. Příběh se však rychle rozšířil.

Po městě a dostala se až k mužovým příbuzným. Ti ho poznali podle jména. Druhý den ráno šla Yana navštívit dědečka do obchodu s alkoholem a přinesla mu nějaké dárky. V dnešní době je podobné jednání v naší společnosti stále méně běžné. Když lidé vidí člověka ležet na ulici, téměř nikdo mu nepřijde na pomoc. Lidé ho podezírají z alkoholismu a ani se mu nesnaží pomoci. Yana je pozitivním příkladem. Nemůžeme změnit tento svět, ale můžeme změnit sami sebe. Být ohleduplný k druhým může zachránit život. Yana se inspirovala příkladem svých rodičů. Její rodiče vždy pomáhali lidem v nouzi. Děti by se neměly vychovávat slovy, ale příkladem. To funguje nejúčinněji.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts