Po smrti otce mě matka požádala, abych ji odvezl do svého města. Nemohl jsem její žádost odmítnout, protože jsem měl dobrý důvod.

Je to už deset let, co s manželem a našimi dvěma dětmi žijeme ve městě. Jeho rodiče nám hodně pomáhají, dokonce nám dali třípokojový byt v dobré čtvrti. Jsou to velmi bohatí lidé, ale dobře vím, že toho dosáhli díky tvrdé práci a zkouškám. Co se týče mých rodičů, narodili se a celý život žili na venkově. Žili poměrně skromně. Nyní je mé matce 65 let a před rokem zemřel můj otec. A celý tento rok mě matka prosila, abych ji vzal k sobě. Říká, že na vesnici je to velmi těžké, je sama, nemá si s kým povídat, celý den se nudí. A motivuje mě tím, že mi bude pomáhat s dětmi. Snažila jsem se to matce vysvětlit,

že bydlíme v bytě tchánovců a že by určitě nebyli rádi, kdyby zjistili, že jsem si do domu, který mi dali, nastěhovala matku. Bylo by to v pořádku, kdyby byla matka upoutaná na lůžko a bezmocná – pak by se na nic neptali. Nastěhovala bych se k ní sama. Ale ona je v nejlepších letech, všechno kolem domu zvládne, jen se nudí. Můj rodičovský dům je velmi malý. I kdybychom ho prodali, je nepravděpodobné, že bychom mohli koupit něco vhodného. Každopádně mi matka každý den volá, jestli jsem si to nerozmyslela. Pokaždé jí řeknu, že ne, a ona se vždycky urazí. Dnes večer se chystá volat znovu. A já už nevím, co jí mám říct.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts