Brzy budu mít děti a manžel mě poslal k rodičům. Ale vysvětlení, se kterým přišel, pro mě bylo ještě větším šokem.

Jsem už v osmém měsíci těhotenství a s takovým břichem se špatně chodí. Takže většinu času trávím vleže a čtu si knihy o mateřství a vývoji dítěte. Najednou nás večer přijde navštívit paní domácí z bytu, který si pronajímáme: “Ach, Olenko, to je taková škoda, že odcházíte, kde teď najdu takové tiché a klidné nájemníky, a já jsem si na vás tak zvykla. – Ale to neznamená, že jsme si našli jiný byt, a internet zatím brát nechceme… – Tvůj manžel mi říkal, že jedeš k rodičům na vesnici rodit, a on bude s kamarády na ubytovně ve stejnou dobu… – A taky se mi zdá, že to bude v pořádku.

– Ano… ale nic mi neřekl. Večer měl můj manžel vážný rozhovor. Seděla jsem v kuchyni, velmi rozzlobená, s kusem chleba v krku. Počkala jsem, až se nají, a začala jsem: “Ještě jsem ani nestihla porodit, a ty ses rozhodl, že se mě zbavíš?” “O čem to mluvíš, Oleno!” “Proč tak reaguješ? Myslela sis snad, že na nic nepřijdu? Myslela sis, že tu sedím celý den doma a nechápu, co se děje? A kdy jsi mi chtěla říct, že už tady nebudeme bydlet? Možná v den porodu! – Uklidni se, Eleno. Všechno jsi to špatně pochopila. Myslela jsem, že pro dítě bude pohodlnější, když se narodí ve vesnici u tvých rodičů.

Máte čistší vzduch, vlastní zeleninu, všechno je přírodní.” – O čem to mluvíte? Jakou zeleninu, já jím lidi v prosinci!” – A ve městě to bude s dítětem těžké, ceny jsou tu hrozné. A na vesnici to bude finančně mnohem jednodušší.” – Takže zatímco já budu vychovávat dítě, ty si budeš odpočívat s kamarády ve městě? – Ne, budu pracovat, občas k tobě přijedu. – Víš co, já nepotřebuju chlapa jako hosta. Jestli nechceš žít společně s rodinou a dítětem, tak nejsi připravená na rodinu a zodpovědný život. Dělej si, co chceš, můžeš se hned nastěhovat na ubytovnu a já zůstanu v tomhle bytě a budu platit nájem sama.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts