Dali jsme mladým lidem byt, ale moje snacha tam nechtěla bydlet kvůli staré rekonstrukci. A prohlášení jejích rodičů mě vyřadilo z provozu.

S manželem nejsme bohatí lidé. Ale máme vše, co potřebujeme: dva byty, auto a daču. Máme dvě děti: Denise a Yanu. Dcera ještě studuje, ale syn, kterému je 26 let, se rozhodl oženit. Samozřejmě, jako každý, i mladí lidé měli otázku: kde budou bydlet? Ale já jsem nepochyboval: synovi jsem řekl, že máme druhý byt, takže se mohou nastěhovat už dnes.

Ale snacha odmítla: hned řekla, že rekonstrukce pro ni není vhodná a že v takových podmínkách bydlet nebude. Místo toho nabídla synovi, aby si byt pronajal. A můj syn už hledá možnosti. Nechápu, proč musí utrácet tolik peněz. A proč můj syn poslouchá raději svou mladou snachu než vlastní matku? Nedávno nás navštívili tchánovci.

Během rozhovoru otec mé snachy řekl: “Byt prostě dáte svým dětem, ale nepřepisujete ho na ně. Proč by měla moje dcera investovat do rekonstrukce cizího bytu? To mě samozřejmě překvapilo. Jak vůbec přišli na takový hubatý nápad? Když byt přepíšu na syna, stane se společným majetkem mladých lidí.

A co pak? Když se bude chtít snacha rozvést, převezme prostě polovinu mého bytu? Nevidím smysl v přepisu bytu na syna i proto, že už začal své mladé ženě lézt pod nohy. Teď si stojí za svým: odstěhují se, jen když na ně byt přepíšu. Ale já se nehodlám podvolit: ať se nastěhují do nájemního bytu, mně je to jedno.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts