V padesáti letech se můj otec rozhodl opustit mou matku. Matka se nebránila, ale měla jednu podmínku. A právě ta přiměla mého otce, aby se vrátil k rodině.

Podle statistik muži častěji opouštějí nezajímavé zaměstnání, manželky a mění bydliště. Čím je to způsobeno? Pravděpodobně nižší svědomitostí a přizpůsobivostí než ženy. Vlastně zejména můj otec žil celý život jako velmi zodpovědný člověk, ale v padesáti letech prožil jakousi osobní krizi.

Ohlédl se za svým životem a uvědomil si, že celý život žil podle pokynů druhých, a ne tak, jak by chtěl. Rozhodl se to napravit. Z nějakého důvodu začal u své matky. Byli manželé třicet let a on se rozhodl ji opustit. Matka překvapivě reagovala velmi klidně. To jsem od ní nečekala. Nejspíš něco takového čekala.

Před rozchodem si s ním matka vážně promluvila a požádala ho, aby splnil jednu podmínku: “Žij si, jak chceš, ale první rok nepodávej žádost o rozvod.” Matka se s ním rozvedla. Byla si jistá, že se vrátí, až si uvědomí, jak těžké je začít v tomto věku žít znovu a navázat nový vztah. Je třeba říct, že matka měla pravdu.

Můj otec měl několik pokusů navázat vztah s jinými ženami, ale všechny ztroskotaly. Kdo by ho chtěl bez solidního bankovního konta a bytu? Chodil se svými vrstevníky a ženy v tomto věku potřebují stabilitu a jistotu do dalšího dne. Po roce se vrátil a matce se omluvil. Uvědomil si, že mít pohodlí na nohou je to nejcennější v životě.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts