Můj bývalý manžel požádal o peníze na léčbu dítěte z druhého manželství. Moje odpověď ho překvapila.

S manželem jsme rozvedeni více než 10 let. V té době si našel mladší, krásnější ženu a bez váhání za ní šel. Opustil mě i s naším dospívajícím synem. S policií se setkal jen velmi málo, škoda vzpomínat. Nedávno jsem prodala matčin byt. Ještě jsem se přesně nerozhodl, za co peníze utratím. Chtěl jsem si koupit drahé auto, ale neumím řídit, ale syn říkal, že na učení není nikdy pozdě, tak o tom přemýšlím.

A pak za mnou nedávno přišel bývalý manžel. Dlouho jsem ho neviděla. Začal mi vyprávět, že jeho syn má rakovinu a potřebuje peníze. Nějak se doslechl, že pronajímám byt, a tak se rozhodl, že se sem doplazí. Řekl, že mi poskytne všechny dokumenty, které dokazují, že jeho syn je opravdu nemocný. Žádal stejnou částku, jakou jsem měl já. Zeptal jsem se ho, proč si nemůže vzít peníze z banky… a on odmítl s tím, že je jednodušší vzít si je od rodiny. Při slově “příbuzní” jsem se málem udusil.

A pak jsem manželovi připomněla, že když jsem zůstala se synem sama, snažil se mi sebrat poslední peníze a bylo mu to jedno. Dokonce se se mnou chtěl soudit o polovinu bytu, který jsem koupila před svatbou. To bylo to jediné, co mě zachránilo. Jenže manžel po rozvodu sebral všechno, co mohl, a táhl to do své nové rodiny.” – Ale už je po všem, proč rozdmýchávat minulost? Vezmi si peníze z banky pro svého syna a na mě zapomeň.

Beaucoup de gens partagent leurs histoires avec nous pour savoir ce que les autres en pensent. Si vous avez une opinion ou une suggestion concernant cette histoire, veuillez l'écrire dans les commentaires Facebook.

Related Posts